0,00 € - 0 item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Części dla FORD

FORD

amerykańska Firma założona 16 czerwca 1903 roku, z siedzibą w Michigan. Według statystyk, w 2004 roku sitúo po trzecie, jako producent samochodów z wysokimi dochodami, po Chrysler i Toyota. Ford Motor Company jest właścicielem towarowymi Mercury i Lincoln. Obecnie istnieje kilka montażowe fabryki w różnych krajach.

W 1908 roku wydali swój pierwszy model Ford T, która miała ogromny popyt, więc musiałem przenieść produkcję do lokalnego największy w Highland park. Ten model zawiera wiele innowacji, wśród nich, kierownica znajduje się po lewej stronie (opcja, że zebrali dużą ilość producentów). Wszystko, silnik i skrzynia biegów szli zamknięte, wszystkie cztery cylindry były wbite w jednolity blok i zawieszenie pracowała przez Don sprężyny podłodze-eliptycznych. Był to samochód bardzo łatwo jeździć, jest bardzo tani i prosty naprawy.

Do 1913 Roku Ford opracował metodę opartą na linii produkcyjnej i masowej produkcji, co pozwoliło skrócić czas montażu podwozia z 12 godzin 30 minut (100 minut).

pierwszy model zaprojektowany i wykonany dla Europy stał się Ford Y8HP.